alexa 102488 | Velocissimo | Octo | Bulgari | Bvlgari | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari Octo Velocissimo Ref.102488

BVLGAR-LOGO-1024x436-1.jpg

Mücevher üretimi konusundaki tecrübe ve tasarımlarını horoloji dünyasına da aktarmayı başaran markalardan Bulgari, lüks saat segmentindeki lokomotif ürün gamı Octo ile bir kez daha sayfalarımıza konuk oldu.

Octo Koleksiyonu, markanın lüks saat grubundaki en önemli koleksiyonlardan biri olarak görülüyor. Gerek ürün grubundaki model çeşitliliği gerek ise reklam kampanyalarının büyük çoğunluğunda boy gösteriyor olmasından da anlaşıldığı üzere Octo serisi Bulgari’nin son dönem gözbebeği olarak karşımıza çıkıyor.

Markanın, özellikle Gerald Genta ve Daniel Roth gibi saat endüstrisinin efsaneleşmiş iki ismini bünyesine dâhil etmesinden sonra gerçekleşen atılımı ise gözlerden kaçacak gibi değil. Yine Octo ürün grubu içerisinde yer alan ve geçmiş dönemde sayfalarımıza da konuk olan dünyanın en ince minute repeater saati olan Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater ve dünyanın en ince tourbillon mekanizmaya sahip saati Bulgari Octo Finissimo Tourbillon modelleri de markanın geldiği noktayı gözler önüne seren iki mükemmel örnek olarak literatürdeki yerini alıyor.

Bizim bugün inceleyeceğimiz model ise Bulgari Octo Velocissimo. Horoloji dünyasının efsane ismi Gerald Genta’nın çizgilerini taşıyan saat, karakteristik köşeli tasarımı ve müthiş detay işçiliği ile kendini hemen her ortamda belli eden özel bir model.

BULGAR-OCTO-VELOC-SS-MO-Ref-102488-5-.jpg

Saat günümüz standartlarına en uygun erkek saati ebatlarından kabul edilen 41mm çap ile tasarlanmış. Paslanmaz çelik üzerine siyah DLC (Diamond Like Carbon) kaplama uygulanan kasanın bezel kısmında ise 18K pembe altın kullanılmış. Saatin su geçirmezlik değeri standart bir kullanıcının tüm beklentilerini karşılamaya yetecek bir değer olan 100M olarak ayarlanmış.

BULGAR-OCTO-VELOC-SS-MO-Ref-102488-1-.jpg BULGAR-OCTO-VELOC-SS-MO-Ref-102488-2-.jpg

Kasada başarıyla sunulan siyah ve pembe altın uyumu kadranda da aynı şekilde korunmuş. Vernikle parlatılmış kadranın üzerinde yer alan pembe altın kollar ve indeksler mükemmel bir kontrast yaratmış. Saatin tarih fonksiyonuna ait pencere ise saat 4-5 konumu arasına konumlandırılmış.

BULGAR-OCTO-VELOC-SS-MO-Ref-102488-6-.jpg

Saatin içerisinde görev yapacak mekanizma olarak Caliber BVL-328 tercih edilmiş. 5 Hz frekansında çalışan kalibre tam kurulumda kronograf özellikli bir saat için oldukça iyi kabul edilen 50 saatlik güç rezervi ile teknik anlamda beğeni toplarken markadan beklediği üzere Cotes de Geneve ve pahlama gibi geleneksel dekoratif detaylara yer vermeyi de unutmamış.

BULGAR-OCTO-VELOC-SS-MO-Ref-102488-4-.jpg

Saatin üzerinde yer alan siyah silikon kordon konfor anlamında harikalar yaratıyor. İnce ve hafif kasa, silikon kordon ile birleşince bilekte ideal konfor sağlanmış.

BULGAR-OCTO-VELOC-SS-MO-Ref-102488-3-.jpg

39.900,00 TL etiketiyle kendi segmentinde fiyat/performans olarak oldukça başarılı değerler yakalayan modeli yakından görmek isterseniz, markanın Zorlu Center AVM’de yer alan görkemli butiğine uğramanız yeterli.

BULGAR-OCTO-VELOC-SS-MO-Ref-102488-7-.jpg

Benzer İncelemeler