alexa 371807 | Küçük Prens | Petit Prince | Double Chronograph | Pilot’s Watch | IWC | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

"Küçük Prens" ile Yıldızlara Yolculuk

iwclogo.png

Geçtiğimiz yüzyılın en önemli aristokratlarından biri olan Antoine St Exupery adına kurulmuş vakıf ile yaptığı ortaklık çerçevesinde birçok limitli üretim özel saate imza atan IWC, kısa bir süre önce yeni bir model duyurmuştu.

Havacılık tarihinde de önemli yeri olan St Exupery’nin yazmış olduğu ve ilk kez 1943 de basılmış olan “Küçük Prens” (Le Petit Prince) romanı Fransa’da 20. yüzyılın en iyi kitabı seçilmiştir. 

Bu romanın kahramanı olan Küçük Prens’ten esinlenerek yapılan en son model, Horobox ayrıcalığı ile sizlerle beraber.

_DSC9533i.jpg

Saati elime aldığım anda ilk baktığım yer kadranın ortasına yerleştirilmiş olan ve Küçük Prens’in seyahat ettiği 7 farklı gezegeni sembolize eden yıldızlar oldu.

Belli bir sıra takip etmeden her gün farklı bir yıldıza kayan altın renkli gösterge tüm Horobox ekibinin beğenisini kazanmayı başardı.

 

Sadece bu özellik bile 1.000 limitli olarak üretilen bu saati koleksiyona katmak için yeterli bir sebep diyebilirim.

_DSC9547.jpg

Kayan yıldız özelliğinin yanı sıra kokpit tasarımlı gece mavisi kadran da saate olan hayranlığınızı adeta ikiye katlıyor.

_DSC9568i.jpg

Mükemmel seçilmiş index fontları süper luminova ile kaplanmış ve karanlık ortamlarda mükemmel görünürlük elde edilmiş.

Safir kristal cama her iki yüzeyden yapılmış yansıma engelleyici işlem sayesinde kadranın tüm detayları net bir şekilde izlenebiliyor.

_DSC9558.jpg

44 mm lik çelik kasayla sunulan model gücünü 79420 referanslı otomatik kalibreden alıyor. Yumuşak metal bir kafes ile korunan kalibre manyetik alanlardan etkilenmiyor.

Pilot saatleri için tercih edilen bir komplikasyon olan kronograf, bu kalibre de “split seconds” diye tabir ettiğimiz iki farklı zamanı takip edebilme özelliğini de barındırıyor.

_DSC9554.jpg

Saat 2 yönündeki buton ile başlatılan zaman ölçümü 10 istikametindeki butona basıldığında 1. Zamanı durdurup 2. ye devam ediyor.

Sert basma hissine sahip butonlar, bir pilot saati için olması gerektiği gibi denilebilir.

_DSC9557.jpg

IWC’ye yakışan işçiliğe sahip olan kasayı ters çevirdiğinizde başka sürprizle karşılaşıyor ve Küçük Prens’in maceralarına dalıp gidiyorsunuz.

_DSC9555i.jpg

Romanı okuyanlar için farklı anlamlar ifade eden arka kapağa işlenmiş olan Küçük Prens silueti, ziyaret ettiği gezenlerde tanıştığı karakterlerin isimleri ile çevrelenmiş.

_DSC9552.jpg _DSC9553.jpg

Kayış rengi olarak mat kahverengi seçilmiş. Kasa ve kadrandaki uyum kayış ve toka içinde geçerli.

_DSC9560.jpg

371807 referanslı IWC Pilot’s Watch Double Chronograph Edition, biraz kalın olmasına rağmen bilekte son derece konforlu.

12.100 euro liste fiyatı olan modelin kısa bir süre içerisinde butiklerdeki yerini alacağı söyleniyor. Şimdiden sipariş verip rezerve ettirmek mümkün.

Başta Sevgili Pınar YILMAZ olmak üzere tüm IWC ekibine bu ayrıcalığı bize tanıdığı için çok teşekkür ediyoruz.

Benzer İncelemeler