alexa Montblanc | Ankara | Butik Ziyareti | Mustafa BAL | Rotap Saat | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Ankara

00_mont_blanc_logo_2508.gif

Horobox olarak lüks saat sektörünün önemli mekânlarını ziyaret etmeye devam ediyoruz. Bu kez başkent Ankara’dayız ve Rotap Saat bünyesinde faaliyet gösteren, şehrin en işlek konumlarından biri olan Arjantin Caddesindeki MontBlanc butiğin misafiri olacağız. Bu güzel mekânı sizlere tanıtırken markanın Türkiye müdürü Sayın Mustafa Bal ile de kısa bir sohbet yapacağız.

MontBlanc-Ankara-Butik.jpg

-               SERDAR OAL (SO): Montblanc deyince birçoğumuzun aklına kalem ve deri çantalar geliyor ama markanın lüks saat segmentinde de iddialı olduğunu biliyoruz. Kısaca MontBlanc’ın saat koleksiyonundan bahseder misiniz?

-                MUSTAFA BAL (MB): Markamızın toplamda 11 farklı grupta toplanmış yaklaşık 200 parçadan oluşan geniş bir koleksiyonu var. Hem erkek hem de bayanlar için farklı özelliklerde ve fiyat aralığında birçok çeşit mevcut. 47 mm lik Exo Tourbillon komplikasyonu barındıran mekanik bir saatin yanı sıra 30 mm lik quartz kalibreli şık bir bayan modelini de Montblanc koleksiyonu içerisinde bulmak mümkün.

MontBlanc-Ankara-Butik-2-.jpg

MontBlanc-Ankara-Butik-4-.jpg MontBlanc-Ankara-Butik-6-.jpg

-               SO: Montblanc özellikle son dönemde saatlerinde kullandığı tourbillon dâhil birçok farklı komplikasyonla dikkat çekiyor. Sizin kişisel olarak en beğendiğiniz ve kullanışlı bulduğunuz komplikasyon hangisi?

-               MB: Saatlerdeki komplikasyonlar güncel hayatta çok fazla işe yarıyor diyemem ama bana göre bunların içerisinde en fazla kullanılan ve tercih edileni kronograf olsa gerek. Montblanc koleksiyonunda da başta Nicolas Rieussec modellerinde olmak üzere birçok kronograflı mevcut. Yakın zamanlarda butik müşterilerimizin en çok tercih ettiği modellerin de kronograflı olduğunu söyleyebilirim.

MontBlanc-Ankara-Butik-12-.jpg

-               SO: Markanın tüm ürünlerinde olduğu gibi saatlerinde de kendine özgü bir tarzı mevcut. Kasa tiplerinden kullanılan kurma koluna, tercih edilen renklerden yazı karakterine kadar her saatte MontBlanc markasını görmek mümkün. Özellikle Nicolas Rieussec koleksiyonundaki modeller uzak mesafelerden bile kendini belli ediyor. Marka için çok önemli olan bu seri hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

-               MB: Nicolas Rieussec ismi bizim için çok önemli. Kalemleri ile tanınan Montblanc gibi bir marka için İngilizce ’de “Time writer” yani zaman yazıcı olarak bilinen kronografın mucidi olan bu değerli ismin koleksiyonumuzun bir parçası olması birler için büyük gurur kaynağı. Montblanc’ın tüm ürünlerinde sizin de dediğiniz gibi markanın kendi tarzını görmek mümkün. Nicolas Rieussec koleksiyonunda da ilk yapılan kronografa olan benzerlik dikkat çekiyor.

MontBlanc-Ankara-Butik-13-.jpg

-               SO: Butiğe saat almaya gelen ziyaretçiler yanına diğer ürünleri ekledikleri de oluyor mu? Genel olarak en çok ilgi gören ek ürün ne oluyor?

-               MB: Koleksiyonumuzdaki ürün yelpazesi gerçekten çok geniş. Genelde alışverişler tek üründe kalmıyor. Tabi ki kalemler ve cüzdanlar en çok ilgi gören ürünler. Bununla beraber çeşitli çanta ve kol düğmesi gibi farklı aksesuarlarda ilgi görüyor. İşin ilginç yanı farklı ürünlere bakmak için gelenler son zamanlarda yanında saat alarak butikten çıkmaya başladılar.

MontBlanc-Ankara-Butik-9-.jpg MontBlanc-Ankara-Butik-8-.jpg

MontBlanc-Ankara-Butik-7-.jpg

-               SO:  Bir saat koleksiyoneri olarak size gelsem ve yakın gelecekte çok değerli olacağını düşündüğünüz özel saatlerinizden birini alıp kasamda yıllarca saklayacağımı söylesem, markayı en iyi bilenlerden biri olarak bana hangi modeli tavsiye ederdiniz? 

-               MB: Aslında aklımda birçok model var ama aralarından bir tanesini seçmem gerekirse Heritage Spirit koleksiyonundan Pulsometre modelini önerebilirim. 2014 yılında SIHH’de tanıtılan bu model 90 limitli ve içinde montajı elle yapılmış efsanevi Minerva 13.21 kalibre mevcut. Bilekte gayet şık ve konforlu olan bu modeli bulmak gittikçe zorlaşıyor. Koleksiyonerler için başarılı bir seçim olacaktır diye düşünüyorum.

-               SO: Mustafa Bey, ev sahipliğiniz için çok teşekkür ederiz. En kısa sürede İstanbul’daki butiğinizde buluşmak üzere.

-               MB: Ziyaretiniz için tüm ekibim adına ben teşekkür ederim. 

Benzer İncelemeler