alexa Smartwatch | Summit 2 | Montblanc | Akıllı Saat | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Summit 2 Smartwatch

montblanc-logo-son.png

Montblanc, Akıllı Saat akımının başarılı temsilcilerinden olan modeli Summit’in yeni versiyonunu duyurdu. Yakın zamanda tanıtılan yeni nesil işlemci Snapdragon Wear 3100 ile donatılan model, önceki versiyona göre çok daha kompakt tasarlanmış kasa yapısıyla da dikkat çekiyor.

montblanc-summit-2-smartwatch-1-.jpg

Geride bıraktığımız son birkaç yılda saat sektöründeki yerini daha da sağlamlaştıran akıllı saat modelleri arasında yaşanan rekabet tam gaz devam ediyor. Bu modern ürün grubunda yer alan ilk lüks saat markalarından biri olan Montblanc da başarılı modeli Summit ile bir kez daha saat severlerle teknoloji meraklılarını aynı çatı altına toplamayı hedefliyor.

montblanc-summit-2-smartwatch-2-.jpg

Köklü markanın ilk defa 2015 senesinde tanıttığı orijinal Summit modeli özellikle Montblanc DNA’sından izler taşıyan tasarımı ve kullanıcı dostu ara yüzü ile beğeni toplamıştı. Qualcomm Snapdragon Wear 2100 işlemci ile donatılan model, dönemin işletim sistemi Android Wear 2.0 ile hayat bulmuştu. Summit 1’in bir diğer özelliği ise 46mm çapında tasarlanmış kasasıydı.

montblanc-summit-2-smartwatch-11-.jpg

Summit 2, teknoloji özelinde bakıldığında selefi Summit 1’in zayıf yönlerini bertaraf eden ileri teknoloji ürünü özelliklerle donatılmış, modern bir model. Öncelikle modelin içerisinde yakın zamanda tanıtılan yeni nesil işlemci Snapdragon Wear 3100 kullanılmış. Modern yonga seti sayesinde akıllı saat modunda bir tam güne ulaşan pil ömrü sağlanmış. Ara yüze eklenen sadece saat modu sayesinde saatin 3 ila 5 gün batarya ömrü sunması da mümkün kılınmış.

montblanc-summit-2-smartwatch-10-.jpg montblanc-summit-2-smartwatch-14-.jpg

Summit 2 modern bir akıllı saatten beklenebilecek pek çok kullanışlı uygulamaya da ev sahipliği yapıyor. Bu uygulama grubu içerisinde en çok dikkat çeken ikisi ise Timeshifter ve Travel Info uygulamaları. Seyahat eden kullanıcıların uyku alışkanlıklarına ve uçuş takvimlerine göre Jet Lag halini minimuma indirmeye yönelik tavsiyeler veren uygulama, eminin sık seyahat eden kullanıcılar için oldukça işe yarayacaktır. Travel Info ise coğrafik konuma göre verdiği mekân tavsiyeleri ile özellikle turistlerin ilgisini çekecek gibi duruyor. Fitness tutkunları için özel hazırlanmış Running Coach uygulaması ve sesli komutlarla çalıştırılabilen tercüman fonksiyonu da yine yeni modelin ilgi çekici özellikleri arasında yer alıyor.

montblanc-summit-2-smartwatch-13-.jpg montblanc-summit-2-smartwatch-12-.jpg

montblanc-summit-2-smartwatch-8-.jpg

Modelin bir diğer öne çıkan özelliği ise 42mm çapında tasarlanmış yeni kasası. Summit 1 modelinde kullanılan 46mm çapındaki kasanın yerine tasarlanan bu yeni kasa sayesinde modelin çok daha konforlu hale geldiğini tahmin etmek güç değil. 14.4mm kalınlığında hazırlanan kasa paslanmaz çelik, siyah DLC kaplamalı paslanmaz çelik, çelik/altın ve titanyum malzeme seçenekleri ile sunuluyor. Kasaya aralarında deri, hasır örgü, naylon ve kauçuk seçeneklerinin yer aldığı tam 11 farklı kayış alternatifi eşlik ediyor.

montblanc-summit-2-smartwatch-3-.jpg montblanc-summit-2-smartwatch-9-.jpg

montblanc-summit-2-smartwatch-7-.jpg

Summit 2’nin ön yüzünde, üzerinde hafif bombeli tasarlanmış çizilmelere dayanıklı safir kristal camın bulunduğu 1.2” boyutunda 390 x 390 pixel ekran yer alıyor. Ayar koluna ek olarak iki buton ile ara yüz fonksiyonları kontrol edilen ekran, klasik Montblanc tasarımları başta olmak üzere pek çok saat kadranı seçeneği ile geliyor.

montblanc-summit-2-smartwatch-6-.jpg

montblanc-summit-2-smartwatch-4-.jpg montblanc-summit-2-smartwatch-5-.jpg

Yeni Summit 2 Koleksiyonu, €970 ila €1200 arasında değişen fiyatlarla vitrinlerde boy göstermeye hazırlanıyor.
Benzer İncelemeler