alexa PAM00613 | Panerai | İstanbul | Butik | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai’dan İstanbul Butiğe Özel !! "PAM00613"

Panerai-brand-Logo1.png

Officine Panerai’ın 55. butiği yaklaşık 2 yıl önce İstanbul’da açıldı. Diğer tüm butikler için olduğu gibi, İstanbul için de biri Radiomir diğeri Luminor kasa olmak üzere 2 farklı "Special Edition" model yapılmıştı. Kısa zamanda ulaşılan büyük satış başarısının ardından, dünyada sadece İstanbul butikten alınabilecek olan ve 101 adetle limitli yeni bir model piyasaya sürüldü. Bu özel modele sahip olmak isteyenlerin acele etmesi gerekiyor.

panerai-istanbul-boutique.jpg

Bir Panerai butiğe girip bu poşetle dışarı çıktığınızda, yüzünüzde oluşacak gülümseyi engellemek çok da kolay olmasa gerek. Hele poşetin içinde özel üretim limitli bir model varsa keyfinizin ikiye katlanması kaçınılmaz.

Daha ilk bakışta saate hayran olmamak elde değil. Panerai’ın tüm seramik modellerindeki kalite hissini fazlasıyla hissettiren PAM00613 eşssiz kadranı ve bilekteki müthiş konforuyla, kullanıcısına ne kadar doğru bir karar verdiğini ispatlıyor.

_DSC3366_.jpg

45 mm lik seramik kasa her açıdan zarif bir görüntü veriyor. Hafifliği ve uygun boyutları ile gün boyu rahatsız olmadan bilekte taşıyabileceğiniz bir model haline geliyor.

_DSC3382_.jpg _DSC3383_.jpg

kasa-sag_.jpg kasa-sol_2.jpg

Sandviç diye tabir ettiğimiz kadran çok hoş bir görüntü veriyor. Daha önce farklı modellerde kullanılmış olmasına rağmen bu kadranın kendine has özellikleri var. PAM00441 ve PAM00438 modellerinde de görebileceğimiz kadranın, üzerindeki yazılar farklı olduğu gibi tarih göstergesi barındırmadığı için de tüm rakamları eksiksiz görebiliyoruz. Lume rengi de seramikle en güzel görüntü veren bir tonda seçilmiş.

_DSC3404_.jpg

613-lumeshot.jpg

Kadrandaki "Radiomir" ve "Panerai" yazıları gayet güzel konumlandırılmış. Panerai’ın özellikle "Black Seal" olmak üzere bir çok modelde tercih ettiği kollar bu modelde de kullanılmış.

_DSC3387_.jpg

Dört adet vida ile kasaya sabitlenmiş çubuklar paslanmaz çelikten yapılmış. Kasanın renk temasına uyabilmesi için de PVD kaplama uygulanmış. Radiomir kasaların karakteristik özelliği olan bu çubuklar sökülerek farklı kayış takılması mümkün.

Saatin vidalı kurma kolunda Panerai’ın logosunu görebiliyoruz.

_DSC3381_.jpg

İçerden anti refle uygulanmış olan 2,2 mm kalınlığındaki safir cam seramik bezelin altına konumlandırılmış. Gayet başarılı bir görüş sağlamakla beraber çizilmelere karşıda gayet dayanıklı.

_DSC3422_.jpg

Panerai’ın en güzel kayışlarından biri olan "Assolutamente" bu modelde de kullanılmış. Diğer tüm Radiomir kasalarda olduğu gibi 27/22 ölçülerinde olan kayış konforun yanı sıra seramik kasaya olan uyumu ile de dikkat çekiyor.

Asso1.jpg asso2.jpg asso3.jpg

Panerai severlerin "Pre V" olarak bildiği tokada da paslanmaz çelik üzerine PVD kaplama uygulanmış.

_DSC3390_.jpg _DSC3399_.jpg

PAM00613, enerjisini Panerai OP XI kalibreden alıyor. Elle kurmalı ve 56 saat güç üreten bu kalibre ETA 6497/2 bazlı ve Panerai tarafından sadece ufak modifiyeler yapılmış.

Arka kapak, üzerinde "Stainless Steel" ibaresi ile belirtildiği üzere paslanmaz çelikten yapılmış ve PVD kaplanmış. Kasa ve saatin tüm özellikleri bu arka kapak üzerine işlenmiş.

100 metrelik suya dayanıklılık derecesi de yine arka kapağa yazılarak kullanıcılara hatırlatılmış.

_DSC34011.jpg

Saatin limit numarası ise seramik kasanın üzerine laser ile yazılmış.

_DSC3402_.jpg

Saat özel modeller için kullanılan, normal üretim modellerinden farklı ve daha büyük bir kutu ile geliyor.

Kutuyu açınca modelin adının yazıldığı hoş bir plaket göze çarpıyor. Kutu içeriği gayet zengin.

Panerai’ın, kendi üretimi olmayan kalibreleri kullandığı modeller, kredi kartı benzeri bir sertifika ile geliyor. "Sepecial Edition" modeller için verilen parşomen tipi sertifika da PAM00613’ün kutu içeriğinde mevcut.

_DSC3415_.jpg

_DSC3409_.jpg _DSC3408_.jpg

İnceleme süresince bileğimizde olan model kendini neredeyse hiç hissettirmiyor. Diğer tüm Panerai’lar da olduğu gibi bu modelde de amaca uygun bir kayış kullanılarak saati takım elbiseyle bile kullanılır hale getirmek mümkün.

8.300 euroluk fiyat etiketini fazlasıyla hak eden bu modelin kısa bir süre içerisinde tükeneneceğinde hiç şüphemiz yok. Tüm Panerai severlere bu modeli acilen gidip bileklerinde denemelerini öneriyoruz.

Benzer İncelemeler