alexa RM 07-01 | Automatic | Richard Mille | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM 07-01 Automatic

richard-mille-logo-son.png

Egzotik modelleriyle son zamanların gözdesi Richard Mille’den kadınlara özel bir başyapıt; RM07-01.

richard-mille-rm-07-01-automatic-1.jpg

Kadınların saatlere olan ilgisinin her geçen gün artması üzerine kolları sıvayan Richard Mille, RM07-01 modeli ile üstün kalite ve tasarım anlayışını bir kez daha aynı çatı altında toplamayı başarmış görünüyor.

richard-mille-rm-07-01-automatic-2.jpg

İleri teknoloji, feminen tasarım, benzersiz ergonomi gibi birbiriyle bağlantısız gibi görünen kavramların bir araya getirilmesiyle üretilen RM07-01, aynı anda hem şık hem de sportif olmayı başarabilen ender kadın saatlerinden biri.

richard-mille-rm-07-01-automatic-5.jpg richard-mille-rm-07-01-automatic-10.jpg

Modelin 45.66mm x 31.04mm x 11.85mm ölçülerinde tasarlanan kasasının alt ve üst bileşenlerinde karbon fiber malzeme, orta gövdede de 18K pembe altın kullanılmış. Bezel ve kadranda yer alan sayısız pırlantanın verdiği lüks hissini ise kelimelerle tarif etmek pek de mümkün değil. Ön ve arka yüzeyinde safir kristal cama yer verilen modelin su geçirmezlik değeri 50 metre olarak belirlenmiş. Kasanın tüm katmanları 4 adet titanyum vida ile birbirine sabitleniyor. Katmanlar arasında sızdırmazlık ise Nitril contalarla sağlanıyor. Kayışı kasaya sabitlemek için ise alt ve üst kısımda ikişer adet daha titanyum vida bulunuyor.

richard-mille-rm-07-01-automatic-4.jpg richard-mille-rm-07-01-automatic-6.jpg

richard-mille-rm-07-01-automatic-3.jpg

İlk olarak 2014 yılında tanıtımı gerçekleştirilen in-house otomatik Caliber CRMA2, aşırı karmaşık görünen tasarımına rağmen markanın bünyesinde üretilen en sade mekanizma olma unvanını taşıyor. İskelet tasarımlı kalibre, değişken rotor geometrisi özelliğiyle kullanıcısının gün içindeki aktivite miktarına bağlı olarak değişen oranlarda otomatik kurma işlemini yürütebiliyor. 25 taşlı kalibre 4Hz (28800vph)’de çalışıyor ve 50 saatlik güç rezervine sahip. Richard Mille’nin komplike modellerinin aksine yalnızca zaman gösterme fonksiyonu ile donatılan Caliber CRMA2, bu sayede oldukça ince ve konforlu bir kasa yapısı sunabiliyor.

richard-mille-rm-07-01-automatic-7.jpg

RM07-01 sayısız malzeme, renk ve kayış-bilezik opsiyonuyla müşterilerine benzersiz bir alışveriş heyecanı yaşatmayı hedefliyor. Pembe-beyaz altın, Quartz TPT, karbon TPT, beyaz seramik, kahverengi seramik, siyah seramik ve bu seçeneklerin pırlantalı versiyonlarına ek olarak, birçok bilezik ve kayış alternatifiyle göz doyuran RM07-01’in incelememize konuk olan üyesinde kırmızı renkli Velcro kayışa yer verilmiş. Saatin sportif dokusunu pekiştirirken konfor seviyesini de maksimuma çıkaran kayışın farklı renk seçenekleri de bulunmakta.

richard-mille-rm-07-01-automatic-8.jpg

Son olarak böylesine özel bir kadın saatine sahip olmanın bedeli ise yaklaşık 60.000€’dan başlayıp daha önce inceleme köşemize konuk olan RM07-02 Pink Sapphire’de olduğu gibi milyon € seviyesine ulaşabiliyor.

richard-mille-rm-07-01-automatic-9.jpg

Benzer İncelemeler