alexa RDDBEX0657 | Excalibur Spider Pirelli | Roger Dubuis | Flying Double Tourbillon | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Excalibur Spider Pirelli Flying Double Tourbillon Ref. RDDBEX0657

rogerlogo.jpg

Saat meraklılarını ve motor sporları tutkunlarını bir araya getiren markaların başında gelen Roger Dubuis, marka ortaklarından Pirelli ile birlikte tasarladığı yeni modeli Excalibur Spider Pirelli Flying Double Tourbillon’u duyurdu. 2018 Run to Monaco organizasyonu için tasarlanan model, özgün renk paleti ve yarış kazanan araçlardan çıkan Pirelli lastiklerinden üretilmiş kayışı ile dikkat çekiyor.

rddbex0657-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-double-flying-tourbillon-1-.jpg

Motor sporlarından ilham alan modeller söz konusu olduğunda ilk akla gelen isimlerden biri olan Roger Dubuis, marka ortaklarından ünlü İtalyan lastik üreticisi Pirelli ile ortak tasarladığı yeni modeli Excalibur Spider Pirelli Flying Double Tourbillon ile boy gösterdi. İlk defa SIHH 2017 senesinde saatseverlerin beğenisine sunulan Roger Dubuis Excalibur Spider Pirelli Limited Edition ile benzer özellikler taşıyan model, özgün renk paleti ile göz dolduruyor.

rddbex0657-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-double-flying-tourbillon-3-.jpg

Roger Dubuis Excalibur Koleksiyonu’nda yer alan model 47mm çapında ve titanyum üzerine siyah DLC ve kırmızı kauçuk kaplama ile son görünümüne kavuşmuş bir kasa içerisinde sunuluyor. Kasanın su geçirmezlik derecesi 50 metre olarak ayarlanmış ve her iki yüzünde de çift taraflı yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmelere karşı dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış.

rddbex0657-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-double-flying-tourbillon-4-.jpg

İskelet formunda hazırlanan kadranın kullanıldığı modelin saat 5 ve 7 konumlarında, devir saatinden esinlenerek tasarlanmış double flying tourbillon kafesleri yer alıyor. Modele ismini veren Pirelli’nin resmi renkleri arasında yer alan kırmızı tonuyla detaylandırılan kadranda yer alan çok renkli güç rezerv göstergesi tasarımıyla yarış otomobillerinin kokpitinde yer alan yakıt göstergelerine gönderme yapıyor.

rddbex0657-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-double-flying-tourbillon-2-.jpg

Yeni model, gücünü Caliber Ref. RD105SQ mekanizmadan alıyor. 365 parçadan oluşan mekanizma, iki adet flying tourbillon kafese sahip. Zaman tutma fonksiyonun yanında bir de güç rezerv göstergesi bulunan mekanizma, markanın diğer modellerinde olduğu gibi, Caliber Ref. RD105SQ da İsviçre Saat Endüstrisi’nin en önemli sertifikalarından biri kabul edilen Geneva Seal onayını taşıyor ve tam kurulumda 52 saatlik güç rezervi sunuyor.

rddbex0657-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-double-flying-tourbillon-5-.jpg

Saatin kayışı, motor sporlarında dereceye giren araçların üzerinde görev yapan Pirelli Cinturato™ lastikleri kullanılarak üretilmiş. Üzerin siyah DLC kaplamalı titanyum katlanır klipsin eşlik ettiği kayış, Pirelli kırmızında dikişlerle süslenmiş.

rddbex0657-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-double-flying-tourbillon-6-.jpg

Sadece 8 adet ile limitli olarak üretilecek model yalnızca Roger Dubuis butiklerinden satışa sunulacak. Bu şanslı 8 kişi, geçen sene olduğu gibi, Roger Dubuis – Pirelli ortaklığında organize edilen motor sporları etkinliklerinde yer alacak.

Benzer İncelemeler