alexa 326934 | Sky-Dweller | Rolex Novelties | Baselworld 2017 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rolex Sky-Dweller Ref. 326934 Stainless Steel & Ref. 326933 Two-Tone

rolex-logo.jpg

Rolex’in Baselworld 2017 kapsamında tanıttığı yeniliklerin içerisinde en çok dikkat çekenlerden biri de Sky-Dweller model ailesine eklenen iki yeni versiyon oldu. 

18K sarı altın ve paslanmaz çelik versiyonun yanında bir de beyaz altın bezelli paslanmaz çelik versiyon eklenen Sky-Dweller koleksiyonu, ilk defa saatseverlerin beğenisine sunulduğu 2012 yılından bu yana en uygun fiyat etiketine kavuştu da diyebiliriz. Markanın sadık kullanıcıları arasında farklı geri dönüşler alan Sky-Dweller mavi kadranlı paslanmaz çelik versiyonuyla yine değişik yorum ve görüşlere konu olacak gibi  duruyor.

Rolex-Oyster-Perpetual-Sky-Dweller-2.jpg

Bu arada yeri  gelmişken Sky-Dweller modeli hakkında da biraz bilgi verelim. İlk defa 2012 senesinde Rolex kataloglarına eklenen model, şimdiye kadar markanın en komplike saati olma unvanını da taşıyor. Caliber Ref. 9001 ile hayat bulan model, iki zaman dilimi ve yıllık takvim gibi özellikler taşıyor. Bu özelliklerin ayarlanması ise ayar tepesi ve iki yana dönebilen bezel yardımıyla yapılıyor.  42mm çapında hazırlanmış iri kasası, Rolex klasiği tırtıklı bezeli ve sadece masif altından üretilmiş versiyonları ile oldukça iddialı bir duruş sergileyen model, bu sene paslanmaz çelik ve paslanmaz çelik/18K sarı altın versiyonlarıyla boy gösteriyor.

Rolex-Oyster-Perpetual-Sky-Dweller-1.jpg

Koleksiyona yeni eklenen modellerden ilki Rolex terminolojisinde Yellow Rolesor olarak geçen Ref. 326933. Şahsen saati son derece başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Hem görüntü, hem versatil kullanım imkanı hem de görece uygun fiyatıyla markanın en başarılı tarzlarından Kabul ettiğim “Two Tone” konsepti bence Sky-Dweller’a çok yakışmış.  Tanıtım esnasında uzun uzun inceleme fırsatı bulduğumuz şampanya kadranlı versiyonun yanında beyaz ve füme opsiyonlarının da yer aldığı modelin satış fiyatı CHF 16.300,00 olarak belirlenmiş.

Rolex-Oyster-Perpetual-Sky-Dweller-3.jpg

Sky-Dweller ailesine yeni eklenen diğer model ise White Rolesor olarak geçiyor. Aslında burada bence ufak bir karışıklık var zira Rolesor tanımlaması markanın paslanmaz çelik ve altın materyal kombinasyonuna işaret ediyor. Two Tone olarak da bilinen bu konseptte yer alan modellerde genel itibarıyla sadece bezel değil, ayar tepesi ve metal bileziğin orta kısımları da altından yapılmış oluyor. Oysa Ref. 326934 modelinde sadece tırtıklı bezel altından yapılmış. Dolayısıyla Rolex terminolojisini bir yana bırakırsak, bu paslanmaz çelik versiyon demek mümkün.

Rolex-Oyster-Perpetual-Sky-Dweller-kapak-2.jpg

Basın toplantısı esnasında inceleme fırsatı bulduğumuz versiyonun kadranı, Rolex’in farklı modellerinden de aşina olduğumuz güzel bir mavi tonunda hazırlanmış. Kırmızı aksesuarlar ile oldukça sportif bir görüntü sunan kadranın paslanmaz çelik kasa ile son derece uyumlu durduğunu da söyleyebiliriz. Yeni versiyonlar için biraz daha uzun tasarlanan kollar ve dikdörtgen indekseler, mavi kadran üzerinde özellikle şampanya kadran versiyona göre daha net görülebiliyor. Ref. 326934 Sky-Dweller mavi kadranın yanı sıra beyaz ve füme kadran opsiyonları ile alınabiliyor. Modelin satış fiyatı ise Sky-Dweller ailesinin şimdiye kadar gördüğü en uygun rakam olan CHF 13.700,00 olarak belirlenmiş. 

new_2017_rolex_sky_dweller_watch.jpg

2017 Baselworld bünyesinde tanıtılan tüm yeni Rolex modellerine buradan.

Yeni Rolex Oyster Perpetual Cosmograph Daytona detaylı incelemesine ise buradan ulaşabilirsiniz. 

Benzer İncelemeler