alexa V3-01 | V Series | SevenFriday | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

SevenFriday V Series V3-01

cropped-Logo1-Bl.jpg

İnceleme köşemize konuk olan saat Seven Friday’in son duyurduğu saati V3-01 modeli. Teknik detaylar anlamında V1-01 ve V2-01 modellerinden bir farkı bulunmuyor. Daha önce bu iki model için bir inceleme yazısı yazmıştım. Linke tıklayarak o inceleme sayfasına gidebilirsiniz. Teknik detaylardan tekrar bahsetmek yerine saatin farklı yönlerine değinmek istiyorum.

01-4-.jpg01.jpg

Saatin kasasından başlamak gerekirse, V1-01 ve V2-01 modelinden en büyük farkı kullanılan kasa materyali, önceki modellerde paslanmaz çelik kasa ile gelen saat yeni modelde paslanmaz çelik üzerine siyah PVD kaplama ile çıkıyor. 30 metre su geçirmezlik değeri aynı kalmış dolayısıyla saati sudan uzak tutmakta fayda var.

01-5-.jpg

Kadranda göze çarpan bazı değişiklikler var. Bunlardan birisi saatin belli noktalarında kullanılan karbon fiber detayı. Karbon fiber detaylar saatin hırçın ruhunu ortaya çıkarırken motor sporlarına bir göndermede yapılmış. Zira saatin bir çok lansman fotoğrafında supersport araçları görmek mümkün. Saatin kollarında kullanılan renklerde bunu destekler nitelikte. Saniye kolunda mavi renk dakika kolunda ise kırmızı renk kullanılmış. Saatin nasıl okunduğuna dair detaylı açıklamayı SevenFriday V1-01 modelinin incelemesinde açıklamıştım. Aşağıda gördüğümüz fotoğrafta saatimiz 01:17’yi gösteriyor. Saatin gece 1 mi yoksa gündüz 1 mi olduğunu ise saat 10 konumunda bulunan gece-gündüz göstergesinden okuyoruz.

01-7-.jpg

Mekanizma anlamında saatte herhangi bir değişiklik yapılmamış. Diğer SevenFriday modellerinden alıştığımız üzere otomatik Miyota 82S7 mekanizma kullanılmış. 40 saat güç rezervine sahip kalibre görevini sorunsuzca yerine getiriyor.

01-8-.jpg

Saatin kordonundan bahsetmek gerekirse burada bizi olumlu bir değişiklik karşılıyor. V1-01 modelinin incelemesinde kordonun sert ve konforsuz olmasından dolayı bir eleştirim olmuştu. V3-01 modelinde kullanılan kordon ise konfor anlamında daha iyi bir performans sunuyor. Konforunun yanında tasarım olarak da yeni deri kordon benden geçer notu aldı. Tabi bu kararda SevenFriday’in V Serisi modellerinde kullandığı kolay kordon değiştirme sisteminin de etkisi büyük.

01-10-.jpg01-9-.jpg

Spor karakterli makul bütçeli bir saat isteyenlerin tüm isteklerini karşılıyor SevenFriday. Bu akımın öncülerinden kabul edebileceğimiz marka her yeni modeliyle, yaptığı yenilikler ile daha iyi yerlere gelecektir. 

01-3-.jpg

Benzer İncelemeler