alexa 11.2431.679/27.C793 | Extra Special Ton-Up | DGR 2017 | Pilot Type 20 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Pilot Type 20 Extra Special Ton-Up DGR 2017 Edition 11.2431.679/27.C793

zenith-logo-son-2.jpg

24 Eylül 2017 Pazar günü 70 bini aşkın centilmen, 95 ülkedeki 600 şehirde, prostat kanseri ve erkek mental sağlığı hakkında farkındalık yaratmak amacıyla motosikletlerini sürecekler. Bu anlamlı etkinliğin sponsorlarından Zenith, oldukça özel bir saat üreterek farkındalık yaratmayı hedefliyor.

zenith-pilot-type-20-extra-special-ton-up-dgr-2017-7.jpg

Geçtiğimiz sene tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de gerçekleştirilen motosiklet sürüşü yoğun bir katılım ile gerçekleşmişti. Bu sene de Tüm Dünya ile aynı anda İstanbul ve İzmir’de klasik motosiklet sevenler bir araya geliyor. 

95 ülke, 600 şehir. 70.000’den fazla iyiliksever insan ve motosikletleri, iyi bir sebep için bir arada. “Zenith Watches” takımına siz de kaydolarak farkındalık yaratılmasına katkıda bulabilirsiniz.

Zenith Gentleman’s Ride sürüşüne katılmak veya bağış yapmak isterseniz www.gentlemansride.com adresini ziyaret ederek adınızı ve motosikletinizi kaydettirmeniz yeterli olacak; Siz de “ZENITH WATCHES” takımına katılın ve erkeklerin bu küresel hareketinin bir parçası olun.

Geçtiğimiz sene üretilen Zenith Pilot Ton-Up DGR Chronograph modelinin ardından, Zenith bu seneki etkinlik için de oldukça limitli bir model üretti. Yalnızca 5 adet üretilecek modeller etkinliğin ana bağışçılarına hediye edilecek. “Number 0” modeli ise etkinlik günü Milano’da açık arttırma usulü ile satışa çıkacak.

zenith-pilot-type-20-extra-special-ton-up-dgr-2017-1.jpg

45mm kasa çapındaki model eskitilmiş paslanmaz çelik bir kasa içerisinde geliyor. Baselworld 2016 ve 2017 fuarlarında tanıtılan aynı kasaya sahip modellerden aşına olduğumuz dizayn birçok saat sever tarafından tam not almıştı. Zenith Pilot koleksiyonu içerisinde yer alan model, konsepti uygun olacak şekilde büyük bir tepeye sahip. Saatin ön yüzünde safir cam kullanılmış, arka yüzünde ise “The Distinguished Gentlemans Ride” yazısı ve logosu yer alıyor.  Saatin su geçirmezlik değeri 100 metre.

zenith-pilot-type-20-extra-special-ton-up-dgr-2017-3.jpg

Modelin kadranı da kasa ile uyumlu olacak şekilde eskitilmiş görünüme sahip. Pilot saatlerinde görmeye alışık olduğumuz luminova kaplamalı büyük kollar ve rakam indeksler bu modelde de yer alıyor. Ayrıca saat 6 noktasında “The Distinguished Gentlemans Ride” yazısına yer verilmiş.

zenith-pilot-type-20-extra-special-ton-up-dgr-2017-4.jpg

Zenith Pilot Ton-Up DGR 2017 gücünü Elite 679 kalibreden alıyor. 4Hz frekansında çalışan mekanizma 50 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Kapalı arka yüzünden mekanizma görüntülenemese de saatin arka yüzünde ki manzara oldukça şık dizayn edilmiş.

zenith-pilot-type-20-extra-special-ton-up-dgr-2017-2.jpg

Modelin üzerinde kahverengi nubuk kordon ve paslanmaz çelik toka yer alıyor. Geçtiğimiz sene duyurulan model de olduğu gibi kordonun üzerinde “The Distinguished Gentlemans Ride” yazısı ve logosu yer alıyor.

zenith-pilot-type-20-extra-special-ton-up-dgr-2017-5.jpg

İstanbul ve İzmir’de düzenlenecek bu anlamlı etkinliğe katılmak için tek yapmanız gereken internet üzerinden kayıt olmak ve etkinlik günü sürüşe katılmak. Etkinlik prostat kanseri ve erkek mental sağlığı hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan tüm centilmenlere açıktır.  

zenith-pilot-type-20-extra-special-ton-up-dgr-2017-6.jpg

Benzer İncelemeler