alexa 2017’nin En Çok Okunan Haberleri | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

2017’nin En Çok Okunan Haberleri

horobox_amblem.png

2017 senesinde Horobox’ta en çok okunan beş haberi, makaleleri yazan editörler sizler için yorumladı.

Bulgari İle Bir Roma Akşamı (Serdar OAL)

Yaşadığınız bir olayı veya düşüncelerinizi yazıya aktarmak hiç de kolay değil. Bazen siz çok güzel yazsanız bile, okuyan herkesin anlayabilmesi mümkün olmuyor. Bulgari ile Roma’da yaşadığımız tecrübe, horoloji dünyasına attığım ilk adımdan bu yana katıldığım en heyecan verici organizasyondu. Bu kadar önemli ve bilinen bir markayla böylesine özel bir maceranın içinde bulunmak, Horobox okurlarının da ilgisini çekmiş olsa gerek. Sadece özel olarak seçilmiş 12 farklı medyanın katıldığı bu daveti Horobox okuyucularıyla paylaşabilmek, benim için gerçekten gurur vericiydi. 2018 yılında da benzer organizasyonlarla bu sayfalarda olmaya devam edeceğiz. Herkese mutlu ve sağlıklı bir yeni yıl diliyorum.

bulgari-bday-roma-kapak-3.jpg

 

Saat Endüstrisinin Aktif Olduğu 5 Spor Dalı (Cenk ÖNCÜ)

Benim yazarken en keyif aldığım haberlerden birisi olan “Saat Endüstrisinin Aktif Olduğu 5 Spor Dalı” haberi, okuyucularımız tarafından da gerekli ilgiyi görmüş olmalı ki, 2017’nin en çok okunan haberlerinden birisi oldu. Saat Endüstrisinin gelişmesinde spor takımları ya da bireysel sporcular ile yapılan anlaşmaların oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Bir tenisçi bileğinde 800.000 USD değerinde bir Richard Mille RM 27-03 ile maça çıkıyor veya America’s Cup yelken yarışında tüm ekip aynı Regatta fonksiyonlu Omega modelini kullanıyorsa, bence bunlar ve diğer benzer örnekler saat meraklıları için çoğu zaman tercih sebebi halini alabiliyor. Herkese mutlu ve huzurlu bir 2018 diliyorum.

sports-and-watches-kapak-2.jpg

 

ROLEX Sea Dweller Ref.126600 (50th Anniversary) VS Sea Dweller Ref.116600 (Burak BAYRAM)

Yazdığınız makalenin konusu Rolex olunca, okunma sayısının yüksek olması şaşırtıcı bir durum değil açıkçası. Baselworld 2017 kapsamında saatseverlerin beğenisine sunulan ve Sea Dweller 4000 olarak tanımlayabileceğimiz model ailesinin şimdiye kadar üretilmiş en özgün versiyonu olan Sea Dweller Ref. 126600 (50th Anniversary), çok merak edilen bir Rolex modeliydi. Bu istisnai modelin yanına bir de -özellikle Rolex gibi bir marka özelinde- oldukça kısa bir süre üretimde kalmış olan Sea Dweller Ref. 116600 eklenince okurlarımızdan ilgi görmesi kaçınılmaz oldu sanırım. Ben de çok beğendiğim iki modeli yan yana kıyaslamaktan büyük keyif aldım elbette. Herkese mutlu ve sağlıklı yıllar dilerim.

Rolex-Baselworld-2017-kapak-2.jpg

 

Richard Mille RM35-01 Rafael Nadal İncelemesi (Doruk Çelebi)

2017 hemen hemen bütün saat markaları için birçok başarıya ev sahipliği yaptı ancak aralarından bazıları pastadan büyük dilimleri kapmayı başardı. Bunlardan biri de şüphesiz Richard Mille ve global ölçekte beklenenin çok ötesinde başarı gösteren RM35-01 modeli oldu. Saati incelerken aldığım hazzı yazıma aktarmak bir hayli güçtü çünkü bazı duyguları aktarabilmek için saati bileğinizde hissetmeniz bir mecburiyet. RM35-01 gibi bir modelin yaşattıkları da tıpkı bu cinsten bir deneyimdi benim için. 2018’de de sayısız inceleme, organizasyon ve yeniliklerle saat sektörünün kalbinin attığı Türkiye’nin en kaliteli dijital medya platformu Horobox’ta görüşmek üzere…

richard-mille-rm35-01-rafael-nadal-kapak-2.jpg

 Witch Watch’ın 1 Milyonluk Saat ile Sınavı (Witch Watch) 

Benim her yazım özel ama tabii ki ilkinin yeri ayrı çünkü “Witch Watch’ın 1 Milyonluk Saat ile Sınavı” yazımda dikkat çekmek istediğim, lüks algısıydı. Bazen lüks almaktan çok alamamaktan geçiyor. Alamamanın ise paradan çok farklı şeylerle ilgisi var. Vizyon, kültür, görgü, anlayış gibi. Bunlar parayla satın alamayacağınız şeyler. Kendinizi geliştirmiş olmanız gerekiyor, birikim gerekiyor, sürüye uymamaktan, farklı olmaktan geçiyor yolu. Bu yazıda da bunu anlatmaya çalışmıştım. Belki hepimizin düşündüğü fakat dile getiremediklerini söylemekti amacım. 

Çok okunmasının sebebi de insanlarda merak uyandırması, aslında onların da düşündüğü şeyi birinin cesaret edip dile getirmesiydi.

Önümüzdeki yıl da söylenemeyenleri söylemeye, tüm cadılığımla birilerinin sinirlerine dokunmaya devam edeceğim sanırım ;)

1-million-watch-cover-3.jpg

Benzer Haberler