alexa 2CCBK.V01A | Chronofighter | Superlight Carbon | Graham | Baselworld 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Graham Chronofighter Superlight Carbon - New Colours

wm7-graham-.jpg

Kendine has çizgisi ve Bomb Timer tarzı kurma koluyla saat dünyasının özgün isimleri arasında kendine önemli bir yer edinen Graham, motor sporlarından esinlenerek tasarlanmış Chronofighter Superlight Carbon model ailesine eklenen yeni versiyonları duyurdu. Farklı renk temalarında hazırlanmış üç yeni modelden oluşan koleksiyona canlı renk tonlarıyla dikkat çeken kauçuk kayışlar eşlik ediyor.

graham-chronofighter-superlight-carbon-true-colour-3-.jpg

Baselworld 2017 bünyesinde tanıttığı Nose Art Koleksiyonu ile ekip olarak beğenimizi kazanan Graham, yaklaşan Baselworld 2018 öncesi Chronofighter Superlight Carbon model ailesine eklediği yeni versiyonlarla sezona renkli bir giriş yaptı.

graham-chronofighter-superlight-carbon-true-colour-.jpg

La Chaux-de-Fonds – İsviçre’de yerleşik marka saat sektörü özelinde oldukça genç bir maziye sahip ancak endüstrinin içinden yetişmiş başarılı yöneticileri ve tasarım konusundaki özgün duruşu sayesinde kısa zamanda oldukça popüler bir isim haline geldi. Özellikle Bomb Timer tarzında hazırlanmış kurma kolları ile ilk bakışta Graham olduğunu belli eden Chronofighter Serisi ile ünlenen marka, bugün pek çok farklı sponsorluk ve marka ortaklığı ile başarı grafiğini yukarıda tutmaya devam ediyor.

graham-chronofighter-superlight-carbon-true-colour-4-.jpg

Graham Chronofighter Superlight Carbon konseptinin tasarımında markanın motor sporları ile olan güçlü bağını görmek mümkün. 2009-2011 yılları arasında Brawn GP Formula One ekibinin sponsorluğunu yapan bağımsız marka sonrasında Swiss Porsche Cup, Isle of Man Tourist Trophy, Baja 1000, GT Asia Series, Spengler Cup, Silverstone Circuit, Swiss Gurnigel Hill Race ve Club Porsche Romand gibi organizasyonlarda aldığı etkin rollerle yarış pistlerinin sembol isimleri arasında yerini alıyor.

2ccbk-g06a-graham-chronofighter-superlight-carbon-true-colour-2-.jpg

Graham Chronofighter Superlight Carbon aslında konsept olarak bizim aşina olduğumuz bir model. 47mm çapında tasarlanmış dev kasası ve saat tutkunları arasında “espresso makinesi kolu” lakabıyla bilinen karakteristik ayar kolu ile oldukça heybetli bir duruş sergileyen kasanın kolda beklenmedik şekilde konforlu olduğunu özellikle belirtmekte fayda görüyorum. Bu durumun en önemli nedeni de kasa ve ayar kolunun yapımında ultra-hafif 3K Carbon malzeme kullanılmış olması.

2ccbk-v01a-graham-chronofighter-superlight-carbon-true-colour-2-.jpg 2ccbk-o01a-graham-chronofighter-superlight-carbon-true-colour-2-.jpg

Spor bir saat için günlük kullanıma uygun bir değer olan 100M su basıncına dayanıklılık değeri ile gelen kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor. Arka yüzde yer alan safir kristal cam karartılmış şekilde tasarlanmış. Ön yüzde yer alan ve tıpkı kasada olduğu gibi yine 3K Carbon malzemeden yapılmış bezel tarafından çevrelen safir kristal camın, hafif bombeli tasarımıyla kadrana şık bir derinlik kattığını da ekleyelim.

graham-chronofighter-superlight-carbon-true-colour-2-.jpg

Koleksiyonda yer alan tüm modellerin içerisinde markanın Caliber G1747 referanslı mekanizması yer alıyor. Kronograf özellikli modeller üzerine yoğunlaşan markanın ürün grubunda farklı modellerde de görev yapan 25 taşlı otomatik kronograf mekanizma 4Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumda 48 saatlik güç rezervi sunuyor. 30 dakikalık kronograf özelliğinin yanı sıra bir de tarih fonksiyonu bulunan mekanizma safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

Model ailesine yeni eklenen versiyonların en belirgin özelliği yeni ve canlı renk temaları olarak karşımıza çıkıyor. Üç farklı versiyon olarak hazırlanan yeni koleksiyonda yer alan modellere göz alıcı renklerden oluşan yepyeni kayışlar eşlik ediyor. Aralarında renkli kayışları fazla dikkat çekici bulacak saat meraklılarını memnun edecek bir de siyah kauçuk kayış alternatifin yer aldığı kayışların uç kısmında, kasa ile aynı 3K Carbon malzemeden yapılmış Graham imzalı toka görev yapıyor.

2ccbk-v01a-graham-chronofighter-superlight-carbon-true-colour-.jpg

Graham Chronofighter Superlight Carbon True Colour Ref. 2CCBK.V01A

2ccbk-o01a-graham-chronofighter-superlight-carbon-true-colour-.jpg

Graham Chronofighter Superlight Carbon True Colour Ref. 2CCBK.O01A

2ccbk-g06a-graham-chronofighter-superlight-carbon-true-colour-.jpg

Graham Chronofighter Superlight Carbon True Colour Ref. 2CCBK.G06A

Benzer İncelemeler